OMEGA

Nedir?

Eğitim sistemimiz ezbere ve sınava yöneliktir. Bu yüzden öğrenciler gerçek bir öğrenme deneyimi yaşayamamaktadır.

Omega, eğitim fakültelerinin 1. 2. ve 3. sınıflarında okuyan öğretmen adaylarına 21. yüzyıl yetkinliklerini geliştirebilecekleri, koçluk becerileri kazanabilecekleri, kurumlarda saha deneyimi yaşama imkanı sunan online bir platform oluşturmayı hedefliyor.

Omega, başarılı öğrenciler yetiştirmenin yolunun kaliteli öğretmenlerden geçtiğini savunuyor ve bu sebeple deneyimli öğretmenler yetiştirmeye yardımcı olarak etkileşimin ön planda olduğu bir öğrenme ortamı ortaya çıkarmak istiyor.

Neden?

Öğretmenlerin hepsinin yakındığı tek nokta deneyimsiz olarak işe başladıklarıydı.

Öğretmen adaylarının öğretmenliğe geçtiklerinde yeterince öğretme deneyimi yaşayamadıkları için kendilerini geliştiremediklerini, sadece 4. sınıfta zorunlu stajlarının bulunduğunu, eğitim sistemimizin ezbere ve sınava yönelik olduğunu, bu yüzden öğrencilerin gerçek bir öğrenme deneyimi yaşayamadıklarını ifade ediyor.

Sahadan edindikleri içgörülere göre öğretmenler sanılanın aksine idealist değiller; mesleklerini bilerek ve isteyerek seçen öğretmen sayısı giderek azalıyor. Bu meseleyi çözümlemek ve iyileştirmek için deneyim ve yetkinlik gelişimi olanağı sağlamayı amaçlıyor.

Zaman Tüneli

Keşfet

Keşfet

15.03.2017

Eğitimlerinin ilk senelerinde sahada uygulama imkanı bulamayan öğrenciler ile süreçlerinde asistan öğretmen arayan ilkokul sınıf öğretmenlerinin karşılıklı ihtiyaçlarını eşitlik karinesiyle eşleştiren bir platform tasarlama amacıyla başvurdu.

Tanımla, Fikir Üret

26.03.2017

Öğretmenlerin meslek seçimlerinde eskiden olduğu kadar idealist olmadıklarını ve mesleklerini bilerek ve isteyerek seçen öğretmen sayısının giderek azaldığını gözlemledi.Öğretmenlerin üniversitelerin eğitim fakültelerinde aldıkları eğitimler, öğretmenlere 21. yy. ve koçluk becerilerini kazandırmak için yeterli olmadığı içgörüsünü edindi.

Tanımla, Fikir Üret
Prototiple, Test Et, Geliştir

Prototiple, Test Et, Geliştir

22.04.2017

Omega ekibinin odağında ilkokul öğretmen adayları var. Ekip, gerçekleştirilen stajın sonrasında, öğretmen adaylarının 21. yüzyıl yetkinlikleri kazanma konusunda geldikleri noktanın farkına varabilecekleri ve gelişim süreçlerini takip edebilecekleri bir online platform oluşturmayı planlıyor. Bu platformda, öğretmen adayının staj sürecini takip eden kişinin geri bildirimde bulunabileceği bir sistem olması hedefleniyor.

Proje Takımı

Aslı Güler
Tasarımcı
Bora Hoşver
İş Geliştirme Uzmanı
Didem Aydın
Yönetici
Emre Bay
Öğrenci
Seval Ceylan
Öğrenci
Tuba Dogru
İnsan Kaynakları & İşveren Markası Sorumlusu

Projeyi Paylaş