PATICA

Nedir?

Herkesin kendi öğrenme hızı vardır.

Patica, belirli alanlarda yetkinlik geliştirmek isteyenleri konuyla ilgili uzmanlarla birleştirerek kişiselleştirilmiş bir eğitim deneyimi sunmayı amaçlıyor. Odağında, yetkinlik geliştirme ihtiyacındaki bireyler ve sosyal fayda odaklı organizasyonlar var. Ekip, bu kişi ve kurumlara online bir öğrenme platformu sunuyor.

Süreç, Patica’dan faydalanmak isteyen kullanıcının sisteme online kayıt olmasıyla başlıyor; kullanıcının ihtiyacına yönelik belirlenen öğrenim patikalarını uzman desteği yardımıyla takip etmesiyle devam ediyor; kullanıcıların gelişim seviyelerinin ölçümlenmesi ile sonlanıyor.

Neden?

İyi şeyler yapmak isteyen insanlara uzmanlığa kolay erişmeleri gerekir.

Amacı uzmanların uzmanlıklarını öğrencilere kolay ve ödüllendirici bir şekilde sunmalarına yardımcı olmak olan Patica, böylece etki organizasyonları kapasitelerini artırabileceğini, daha iyi araçlar, uygulamalar ve kişisel gelişimle ilgilenen kişilerin işe alınabileceğini ifade ediyor.

Sosyal etki yaratmak isteyen insanların, becerilerini geliştirmelerine olanak tanıyan uzmanlığa kolay erişebildikçe daha verimli çalışıp etki alanlarını genişletebilmelerini hedefliyor. Topluluklar, kuruluşlar, uluslar ve dünyadaki bireylere daha iyi şeyler yapmak için verimli ve hızlı gelişme olanağı sunuyor.

Zaman Tüneli

Keşfet

Keşfet

15.03.2017

Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek isteyen bireyler ve grupların bir araya gelerek kapasite geliştirmelerine yardımcı olabilme amacıyla başvurdu. Bilgi gönüllülüğünü eğlenceli bir deneyim haline getirmenin en iyi yolunu keşfetmeyi hedefledi.

Tanımla, Fikir Üret

26.03.2017

Büyük ticari kuruluşların uzmanlara erişebildiğini ancak bireyler ve küçük organizasyonların uzmanlığı kendileri keşfetmek ve geliştirmek zorunda kaldığı içgörüsünü edindi. Bu durumun etki yaratma kapasitesini ve potansiyelini azalttığını gözlemledi. Sosyal fayda için insan ve teknolojinin bir araya gelmesi gerektiğinden yola çıkarak uzmanların öğrenmek isteyen insanlara rehberlik yapmasını teknoloji ile kolaylaştırmayı hedefledi.

Tanımla, Fikir Üret
Prototiple, Test Et, Geliştir

Prototiple, Test Et, Geliştir

22.04.2017

Geri bildirim alabilmenin, etki ölçümlemesinin ve öğrenimde esnek rollerin motivasyon sağladığını gözlemledi. Ekip, tasarladığı
kişiselleştirilmiş ve etkileşimi ön plana çıkaran öğrenme ortamında uzmanlar ve sosyal etki yaratmayı amaçlayan birey ve kuruluşları bir araya getirmeyi ve kapasite geliştirmeyi amaçlıyor.

Proje Takımı

Canay Atalay
İş Geliştirme & Strateji & Tasarım Sorumlusu
Meir Benezra
Sistem Tasarımcısı
Mert Dogar
Yazılımcı
Niels van der Linden
Ürün & Tasarım Sorumlusu

Projeyi Paylaş