Etki odaklı girişimler imece usülü fonlamayla buluşuyor. Takımlar, imece ve UNDP Alternative Finance Lab iş birliği ile kitlesel fonlama kampanyalarını başlatıyor.

Maide

Birleşik Mutfaklar, Güçlü Kadınlar

Maide Mutfak; kadınların potansiyelini gerçekleştirmeleri, ekonomik ve sosyal katılımını artırmaları için mutfak ve lezzeti bir araya getiren bir gıda üretim projesidir. Projenin hedefi, kadınlara hijyen, profesyonel mutfak ve gıda girişimciliği eğitimleri vermek, yemek reçeteleri oluşturarak üretime başlayan girişimci Maide kadınlarına ise üretim alanı, satış ve lojistik desteği sağlamaktır. Maide ekibi, şu anda bu gıda üretim projesini hayata geçirebilmek için Kuştepe’de bir mutfak inşa ediyor ve mutfağın temel ihtiyaçlarını sağlayıp üretime hazırlamak için bir kitlesel fonlama kampanyası düzenliyor. Mutfağın kurulmasına sen de katkıda bulunabilirsin.

Öğrenme Tasarımları

100 Oyun 100 Okul

Öğrenme Tasarımları, kitlesel fonlama kampanyası ile 100 tane Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Kiti (TEK) üretecek ve bu oyun kitlerini Türkiye’nin farklı yerlerindeki 100 okula göndererek öğrenci ve öğretmenlerin oyunu birlikte oynamasını sağlayacak. TEK, eşitlikçi bir yaklaşımla oluşturulmuş bilgi, aktivite ve oyunları içeren, 9-14 yaş arasındaki çocuklarda toplumsal cinsiyet algılarını sorgulatan bir kit. Öğrenme Tasarımları bu oyun ile çocukların önyargılarını kırarak, hayallerinin toplumsal cinsiyet rolleri ile kısıtlanmasını engellemek istiyor. Kampanyayı destekle.

Toyi

Her Nesneyi Oyuncağa Dönüştüren Kit

Toyi, çocukların etraflarını keşfetmeleri, hayal etmeleri ve hayal ettiklerini üretebilmeleri için tasarlandı. Toyi kitinin içinde yönerge veya direktifler yok. Çocuklar, bulundukları alanla etkileşime geçerek oyunu başlatmış oluyorlar. Nesnelere yeni kullanım şekilleri tasarlayıp, dönüştürerek tüketmeden üretme içgüdüsünü erken yaşta kazanıyorlar. Toyi, oyun kitlerini kitlesel fonlama kampanyası ile daha fazla çocuğa ulaştırarak onlarda gerçek oyunun önemi hakkında farkındalık yaratmak istiyor. Daha fazla çocuğun yaratıcılığını geliştirmesine destek ol.

Mesaj Gönder

Kampanyalara destek olmak için takımlarla iletişime geç.

Kampanyaların daha çok kişiye ulaşması için paylaş!