FARK ET
DUYURU

Sosyal İnovasyon Ekosistemi Haritası’na dahil olabilirsin.

Kurumun henüz haritada yer almıyorsa, formu doldurarak haritada yer almasını sağlayabilir, haritanın daha kullanıcı dostu hale getirilmesi için önerilerinizi bize iletebilirsin. Formu paylaşarak haritayı yerel ve uluslararası ağlarda yaygınlaştırabilir, duyurulmasında ve geliştirilmesinde aktif rol oynayabilirsin.

Keşfet

Dem Kafası ekibi, mesele sürecinde okul öncesi döneme odaklanarak sağır ve işitme engelli çocukların dil edinim süreçlerine görsel ve işaret dili destekli ve herkes tarafından erişilebilir içerikler tasarlamak için başvuruda bulundu.

Tanımla, Fikir Üret

Dil edinimini kolaylaştıracak içerikler tasarlamak adına saha görüşmeleri yapan ekip annelere dair ortak bir içgörüye ulaştı: İşitme engelli çocuğu olan işiten anneler doktor, odyolog ve rehabilitasyon üçlüsü arasında sıkışıyor; kendilerini yalnız hissediyor ve diğer işitme engelli çocuk sahibi annelerin deneyimlerini çok önemsiyor.

Prototiple, Test Et, Geliştir

Dem Kafası ekibi, 0-6 yaş aralığındaki işitme engelli çocukların dil edinimlerini konuş-işaret-göster eğitim metodu ile destekleyecek ve annelerin deneyimlerini paylaşacakları dijital platform üzerine çalışıyor. İçerik üretimi ve arayüz çalışmalarını sürdürmekte.

Projeler sayfasına dön