Gençleri Türkiye’nin ve dünyanın karşı karşıya olduğu su kıtlığı konusunda bilgilendirip bir hareket başlatarak yarının suyunu korumalarına nasıl destek olabiliriz?

Su Akademisi, imeceLAB yürütücülüğünde Finish ve Yarının Suyu ana partnerliğinde başlıyor. Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin ve SDSN Türkiye’nin akademik partner olduğu Su Akademisi, geleceğin su liderlerini arıyor.

Nedir?

Su Akademisi, gençlerin yeni nesil liderlik bakış açısıyla, su ve iklim odağında eğitim ve deney alanları ile desteklendiği bir gençlik hareketi. Türkiye’nin farklı yerlerinden akademiye seçilen gençler, hikaye anlatıcılığı ve içerik üreticiliği konularında  rol modellerle bir araya gelecekler. Su Akademisi’ni başarıyla tamamlayan gençler, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve SDSN Türkiye’nin akademik onayıyla Su Lideri unvanını alacaklar.

Kimler başvuru yapabilir?

Tüm Türkiye’den başvuruların  kabul edildiği Su Akademisi’ne 15-30 yaş arasında yer alan su konusuna ilgili tüm gençler başvurabilir. 

Eğitim ve etkinlikler ne zaman olacak?

23 Nisan’da başvuru sonuçlarının duyurulması ile başlayacak olan Su Akademisi’nin eğitim ve etkinlikleri hafta içi akşam ve hafta sonları gerçekleştirilecek. 

Başvuru süreci sona erdi. İlginiz için teşekkür ederiz.