Nedir?

Türkiye’de bireyselleştirilmiş eğitimin var olması için içerik ve sunumların geliştirilmesi gerekiyor.  

 

Öğrencilerin dünyası ile okul dünyası arasında bağlantı kurulunca öğrencilerin derse ilgilerinin ve çalışma arzularının arttığını savunan Dersimiz Dünya, ilham veren video serileri ve bu seriler üzerinden veri toplayan ve bunu zamanla öğrencinin bilgi, beceri ve ilgisine göre kişiselleştirebilen bir eğitim platformu oluşturmayı hedefliyor.

Benzerlerinden farklı olarak bu platform konuyu aktarmanın yanı sıra ileriye dönük bir mentor, rol-model ağı oluşturuyor; dünyadaki farklılıkların, çeşitliliklerin, ilginç noktaların; kısacası 21. yüzyıl ruhunun okuldaki derslerle birleştirilebileceğini gösteriyor. Bu platformun ilk aşamada Youtube’dan başlayıp, sosyal medya kanallarıyla desteklenen bir mobil uygulama formuna ulaşması hedefleniyor.

Neden?

“Annem youtube’da oyalandığımdan şikayetçi… Ama asıl beni oyalayan okul!”

 

Dersimiz Dünya ekibinin aşmak ve geliştirmek istediği sosyal mesele, her ne kadar Türkçe basılan kitap sayısında son yıllarda hızlı bir artış olsa da öğrencilerin okutulan derslerle ilgili meraklarını artırıcı ve onları ileride araştırmaya ve geliştirmeye teşvik edecek kişi ve kaynakların kısıtlı kalmaya devam etmesi.

Ekip, alternatif eğitim modelleri geliştirerek, nitelikli içeriğe sahip ve okulla bireysel yaşantıların kesiştiği bir platform oluşturarak ve bilgi ve deneyimlerin keyifli yönlerini ön plana çıkarak insanların algılarını olumluya dönüştürmeyi amaçlıyor.

Projeler sayfasına dön