E-atıkların yeniden değerlendirilerek çocuklar için eğitimde kullanılmak üzere bilgisayar gibi teknolojik ürünlerin üretilme sürecini kapsayan bir platform.

Proje Nedir?

E-Hand, toplanan elektronik atıkların yeniden değerlendirilerek çocuklar için eğitimde kullanılmak üzere bilgisayar gibi teknolojik ürünlerin üretilmesi ve ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırılması süreçlerini kapsayan bir projedir. Tüm bu süreçte çalışması için işe alınan kişiler meslek liselerin ilgili  alanlarından mezun kişiler olacak. İhtiyaç sahipleri ise website üzerinden form dolduracak. Okullarla iletişim kurularak ürünlerin gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması sağlanacak.

Projenin Etkisi Nedir?

Bu proje ile eğitimde fırsat eşitsizliğini önlemek, atıkların geri dönüşümüne katkıda bulunmak ve toplumu bu konuda bilinçlendirmek hedefleniyor. E-atıkların geri dönüşümü ile sera gazlarının iklim değişikliği üzerindeki olumsuz etkilerini azaltılmasına yardımcı olunabilir. ,Projeyle insanlar elektronik ürünleri  bozulduğunda onları değiştirmek yerine onarımlarını, gerekirse ürünlerini geri dönüşüm sürecine dahil etmeyi öğrenecek.