Sağlıklı beslenme üzerine farkındalık oluşturacak ve uzmanlarla birlikte doğru bilgiye erişimi sağlayacak bir komünite ve dijital platformdur.

Neden?

Covid-19 süresince yapılan aşırı market alışverişi ve stoklama halinin getirdiği israf, sağlıksız beslenme ve kilo alma gibi sorunlar ruh halimizi de olumsuz etkiliyor. Beslenme alışkanlığımız ile ruh halimiz arasında büyük bir ilişki olması, insanların bu konuda doğru bilgilere kolayca erişememesi, sağlıklı beslenmenin pahalı olduğu algısı ve özel beslenme ihtiyacına toplum duyarsızlığı gibi problemlere çözüm bulmak amacıyla bu proje geliştirildi.

Nasıl?

Uygulama ile insanların çeşitli filtreler yardımıyla hızlı arama yapıp, uzmanlar tarafından onaylanmış tariflere, bilgilere ulaşmasına olanak sağlanacak. Bu filtreler; fiyat, beslenme çeşidi (glutensiz, pku, vegan, iklim diyeti vb.) kalori miktarı, malzeme sayısı gibi kriterlerden oluşuyor. Kullanıcı, ihtiyacı doğrultusunda istediği filtrelemeleri kullanarak arama yapabilecek. Eğer isterse kişiye özel haftalık yemek listesi belirleniyor, böylece kişi  öğünlerini düzenleyerek, markette ihtiyaca yönelik olarak alışveriş yapmasını, dolayısıyla gıda israfını minimuma indirmesine yardımcı olacak.

Projeler sayfasına dön