FARK ET
DUYURU

Sosyal İnovasyon Ekosistemi Haritası’na dahil olabilirsin.

Kurumun henüz haritada yer almıyorsa, formu doldurarak haritada yer almasını sağlayabilir, haritanın daha kullanıcı dostu hale getirilmesi için önerilerinizi bize iletebilirsin. Formu paylaşarak haritayı yerel ve uluslararası ağlarda yaygınlaştırabilir, duyurulmasında ve geliştirilmesinde aktif rol oynayabilirsin.

Keşfet

Hemdem ekibi, mesele sürecinde korumaya ihtiyacı olan çocuklara odaklanıp onları hayata dahil ederek ötekileştirilmelerini engelleme amacıyla başvuruda bulundu. “Zaten benim sonum belli” diyerek hayata dair çabalamayan çocuklara özgüven aşılamayı hedefledi.

Tanımla, Fikir Üret

Koruyucu aileler, akademisyenler ve derneklerle görüşüp mevcut sistemin yıllardır aynı problemle uğraşmasının sebebinin, toplumun “çocukların doğal ortamı yurt ve yuvalardır,” algısına bağlı olduğu içgörüsüne ulaştı. Çocukların arasında oluşan kontrolsüz bağlanma ve yardımlaşma ihtiyacının motivasyon yaratıcı bir etken haline getirilebileceğini fark etti.

Prototiple, Test Et, Geliştir

Hemdem, hem koruyucu aileleri hem de bu ailelerle yetişen çocukları biraraya getirerek bir topluluk oluşturmayı hedefliyor. Çeşitli atölye çalışmaları yoluyla hem çocuğun gelişiminin takip edilmesine hem de paylaşım ihtiyacının giderilmesine destek olmak istiyor.

Projeler sayfasına dön