FARK ET
DUYURU

Sosyal İnovasyon Ekosistemi Haritası’na dahil olabilirsin.

Kurumun henüz haritada yer almıyorsa, formu doldurarak haritada yer almasını sağlayabilir, haritanın daha kullanıcı dostu hale getirilmesi için önerilerinizi bize iletebilirsin. Formu paylaşarak haritayı yerel ve uluslararası ağlarda yaygınlaştırabilir, duyurulmasında ve geliştirilmesinde aktif rol oynayabilirsin.

Sorun Doğrulama

Kadın Eli ekibi kadınlara başarabileceklerinin sınırı olmadığını anlatmayı hedeflerken; onların ihtiyaçlarını farklı bakış açılarıyla detaylı bir şekilde göz önünde bulundurmaları gerektiğini gözlemledi. Destek Programı’nın ilk çalışması sırasında ise kadınların hayatlarındaki değişime hazır olmaları için öncelikle eğitimlerinin içeriklerini derinleştirmeleri gerektiğini keşfetti. Mentorluk programında eğitim verecek kişileri belirlerken, çok daha geniş bir alanı tarayabileceklerini ve planlarının bir sınırı olmaması gerektiği öğrenimiyle yola çıktı.

Çözüm Doğrulama

Kadın Eli ekibinin Destek Programı’nın ilk çalışması ardından projeleri için belirledikleri faydalanıcı ve hedef grupları, süreç içerisinde yaptıkları çeşitli sosyal etki analizleri ve sahada gözlemlediklerinden sonra değişiklikler gösterdi. İkinci çalışma sırasında ise farklılaşan Kadın Eli projesi, genişleyen ve değişen faydalanıcıları ile çok daha net, sürdürülebilir etki yaratabilecek bir hâle dönüştü.

Projeler sayfasına dön