FARK ET
DUYURU

Sosyal İnovasyon Ekosistemi Haritası’na dahil olabilirsin.

Kurumun henüz haritada yer almıyorsa, formu doldurarak haritada yer almasını sağlayabilir, haritanın daha kullanıcı dostu hale getirilmesi için önerilerinizi bize iletebilirsin. Formu paylaşarak haritayı yerel ve uluslararası ağlarda yaygınlaştırabilir, duyurulmasında ve geliştirilmesinde aktif rol oynayabilirsin.

Sorun Doğrulama

Ekip projelerinden çok sorunu önemsiyor. Araçları olan futbolun çok kuvvetli olduğunu bu süreçte bir kez daha gören Kızlar Sahada Akademi, sorunu farklı çözme yöntemleri olabileceğinin farkında. imece Destek Programı’nın ilk çalışmasıyla beraber varsayımlarını sorgulamaya başladılar. Çalışmadan sonra, projenin sürdürülebilirliği için alternatif fonlama seçenekleri araştırmak üzere yola çıktılar.

Çözüm Doğrulama

Yolda çıktıklarında ‘gerçek’ diye tutundukları büyük varsayımların görüşmeleri sonrasında bir bir yerlerini ‘sahadaki gerçeğe’ bırakmaları Kızlar Sahada Akademi ekibinde büyük şaşkınlık ve heyecan yaratırken, ekip üyeleri bir işi sadece yapmakla, merakla öğrenmek amaçlı yapmanın farkını öğrendi. Çalışma 1 sonrasında attıkları adımlar sayesinde sosyal girişimlerinin çözüm fikri netleşti. Ekip üyelerinin bu fikir üzerinde anlaşmasıyla beraber saha çalışmalarının ikinci kısmına başladılar. En temel öğrenimlerinden biri de, nasıl bir sosyal girişim olunacağına dair oldu. Sundukları fikirler hep proje üzerindenken, artık bir sosyal girişimci bakış açısıyla olayları değerlendiriyor ve varsayım/hipotezleriyle birlikte sürdürebilirliğini ele alıyorlar. Bakış açılarını değiştiren ekip, varsayım/hipotez yazma konusuna yoğunlaştı. 6 günlük bir kamp olarak yola çıktıkları süreçte, çözüm fikirleri bir platforma evrildi.

Projeler sayfasına dön