Nedir?

Ladybirdlist, fikirlerini hayata geçirmek isteyen ya da mevcut girişimini büyütüp sürdürülebilir kılmak isteyen kadınlarla, fon verme potansiyeli olan kişi ve kuruluşları bir araya getiren bir oluşumdur.

 

Ladybirlist’den faydalanmak isteyen kadın girişimcinin online platforma kayıt yaptırıp, girişimiyle ilgili bilgileri sisteme aktarması gerekiyor. Bu işlem tamamlandıktan sonra, kendisiyle eşleşen yatırımcılar arasında bilgi ve iletişim sağlanıyor.

Neden?

Türkiye girişimcilik ekosisteminde kadın girişimciler toplam girişimci sayısının sadece %9’unu oluşturuyor.

Bununla beraber finansal kaynaklara erişebilmek kadın girişimcilerin karşılaştığı en önemli problemlerden biri. Kadın girişimcilerin en çok problem yaşadığı ekonomik fırsatlara sahip olma konusundaki çözüm ile birlikte, kadın girişimcilerin ekosisteme katılması amaçlanmaktadır. Daha fazla kadın girişimcinin finansmana erişimiyle, ekonomik hayata daha fazla katılım artıyor ve sürdürülebilir toplumsal kalkınma sağlanıyor. Kazanılan ekonomik bağımısızlık sayesinde, kadın birey olarak daha güçlenerek dünyaya yön veren oluşumlarda daha çok söz söyleme ve, karar verme hakkına sahip oluyor.

Takip Et

Ladybirdlist takımı ile ilgili güncel gelişmeleri Instagram, internet sitesi, Twitter‘dan takip edebilirsin.

Projeler sayfasına dön