Nedir?

Değişen yaşam koşullarında çocukların sağlıklı gelişmeleri için gerekli deneyim çeşitliliğinin azalması çocukların potansiyeline zarar vermekte.

 

Ludik ekibi, alternatif eğitim, demokratik yönetim, ekolojik duruş ve özgün finansman üzerine kurulu Başka Bir Okul Mümkün Eğitim Kooperatifi’ne dahil Koşan Kaplumbağa Anaokulu Yönetim Kurulu’nda yer alan veli ve eğitmenlerden oluşuyor. Ekip, anne-baba ve 3-10 yaş arasındaki çocukların mahallelerindeki sertifikalı atölye ve oyunlarla sosyalleşmelerini sağlayan, çocukların fiziksel ve sosyal gelişimini amaçlarken anne-babaların da kendi aralarında etkileşime geçmelerini/sosyalleşmelerini/paylaşmalarını sağlayacak bir mobil uygulama geliştirmek üzere çalışıyor.

Neden?

Eğitim sisteminin çoğu zaman gözden kaçan paydaşı aileler.

 

Erken yaşta deneyim eksikliği, sosyal soyutlanma, doğaya yabancılaşma yaşayan çocuklarda gelişme eksik kaldığının ve bunun, çocuğun hem o süreçte hem gelecekte hayatı anlayabilme, sorun çözme, yaratıcı olma kabiliyetine zarar verdiğini savunuyor.

Uzun vadede çocuğun potansiyeline zararlı olduğunu ifade eden Ludik ekibi, ailelerin çocukları ile daha çok vakit geçirmek istediklerini fakat nasıl yapabileceklerini bilmediklerini savunuyor. Eğitimde ebeveynlerin rolünü artırmayı hedefliyor.

Takip Et

Ludik takımı ile ilgili güncel gelişmeleri Facebook grubuna katılarak takip edebilirsin.

Projeler sayfasına dön