Nedir?

Değişim, ürettiğini paylaşıp, üretenden öğrenince oluyor.

 

Boğaziçi Üniversitesi Makina Müdendisliği ile İngilizce, Fen Bilgisi ve Üstün Zekalılar Öğretmenliği bölümleri son sınıf öğrencilerinden oluşan Mektepp ekibi, öğretmenlerin gelişimini destekleyen bir içerik ve etkileşim platformu üzerine çalışıyor.

Öğretmenlerin, derslerinde uyguladıkları çeşitli deney, çalıştay, etkinlik gibi içerik ve malzemeleri paylaştıkları ve görüntüledikleri ücretsiz bir dijital içerik platformu geliştiriyorlar. Platform, öğretmenlerin alternatif ders içeriklerine hızlı bir şekilde erişebilmesinin yanı sıra birbirleri ve konu uzmanlarıyla hızlı ve etkili iletişim kurmasını hedefliyor.

Neden?

Teknoloji sadece robotik değil bence. Ne peki? Bilmiyorum.

 

Ekibin temel hedefi eğitim sisteminin ilk basamaklarındaki süreci daha etkili ve kalıcı kılacak tekniklerin, teknolojilerin ve eğitim metotlarının kullanımını yaygınlaştırmak. Platform ile, öğretmenler aradıkları ders içeriklerine kolayca erişebilirken kendilerini geliştirmek istedikleri teknoloji tabanlı içerikler ile ilgili (kodlama, robotik, 3B tasarım gibi) tavsiyeler de alacak; uzman kişilerle bir araya gelebilecekler.

Farklı yerlerdeki öğretmenlerin uyguladıkları teknikler ortak bir platformda bir araya geldiğinde ve ardından öğretmenler birbirlerinden öğrenmeye başladıklarında, öğrencilerine daha verimli bir öğrenme ortamı yaratacaklarına ve bu sayede oluşacak değişimin gücüne inanıyorlar.

Takip Et

Mektepp takımı ile ilgili güncel gelişmeleri Facebook, Instagram, internet sitesi ve Twitter‘dan takip edebilirsin.

Projeler sayfasına dön