FARK ET
DUYURU

Sosyal İnovasyon Ekosistemi Haritası’na dahil olabilirsin.

Kurumun henüz haritada yer almıyorsa, formu doldurarak haritada yer almasını sağlayabilir, haritanın daha kullanıcı dostu hale getirilmesi için önerilerinizi bize iletebilirsin. Formu paylaşarak haritayı yerel ve uluslararası ağlarda yaygınlaştırabilir, duyurulmasında ve geliştirilmesinde aktif rol oynayabilirsin.

Keşfet

Eğitimlerinin ilk senelerinde sahada uygulama imkanı bulamayan öğrenciler ile süreçlerinde asistan öğretmen arayan ilkokul sınıf öğretmenlerinin karşılıklı ihtiyaçlarını eşitlik karinesiyle eşleştiren bir platform tasarlama amacıyla başvurdu.

Tanımla, Fikir Üret

Öğretmenlerin meslek seçimlerinde eskiden olduğu kadar idealist olmadıklarını ve mesleklerini bilerek ve isteyerek seçen öğretmen sayısının giderek azaldığını gözlemledi.Öğretmenlerin üniversitelerin eğitim fakültelerinde aldıkları eğitimler, öğretmenlere 21. yy. ve koçluk becerilerini kazandırmak için yeterli olmadığı içgörüsünü edindi.

Prototiple, Test Et, Geliştir

Omega ekibinin odağında ilkokul öğretmen adayları var. Ekip, gerçekleştirilen stajın sonrasında, öğretmen adaylarının 21. yüzyıl yetkinlikleri kazanma konusunda geldikleri noktanın farkına varabilecekleri ve gelişim süreçlerini takip edebilecekleri bir online platform oluşturmayı planlıyor. Bu platformda, öğretmen adayının staj sürecini takip eden kişinin geri bildirimde bulunabileceği bir sistem olması hedefleniyor.

Projeler sayfasına dön