FARK ET
DUYURU

Sosyal İnovasyon Ekosistemi Haritası’na dahil olabilirsin.

Kurumun henüz haritada yer almıyorsa, formu doldurarak haritada yer almasını sağlayabilir, haritanın daha kullanıcı dostu hale getirilmesi için önerilerinizi bize iletebilirsin. Formu paylaşarak haritayı yerel ve uluslararası ağlarda yaygınlaştırabilir, duyurulmasında ve geliştirilmesinde aktif rol oynayabilirsin.

Keşfet

imece mesele sürecine “Bir Kucak Oyuncak” projesi kapsamında hapishaneye girebilecek malzeme ve içerikte, çocukların dış dünya ile bağ kurmasına yardımcı olacak bir ürün geliştirmek üzere başvurdu.

Tanımla, Fikir Üret

25 – 26 Mart’taki Tanımla & Fikir Üret çalışmasında, annesinden ayrılıp dışarı çıktığında ağaçtan korkan, muzu tanımayan çocukların kendini birey olarak keşfetmeleri ve çevresindekilerle bağ kurmalarını kolaylaştırmanın yönteminin çocukların yaratıcılıkla gerçeklik arasında kesişen oyun dünyasına girmek olduğuna karar verdi.

Prototiple, Test Et, Geliştir

Önemsiyoruz ekibi, pedagog, psikolog ve eğitmenler birlikte çalışarak şehir hayatındaki toplu ulaşım, meslekler, mekanlar, ilişkiler gibi kavramları duygular üzerinden anlatabilmelerini sağlayan kukla ve kutu oyununu geliştirdi. Faydalanıcı grubu özel durumdaki çocuklar olsa da, Önemsiyoruz ekibi tasarladıkları 4-6 yaş arası her çocuğa hitap eden oyunları için Bir Al Bir Ver gelir modelini geliştirdi. Satın alınan her oyuncağın karşılığında faydalanıcı gruba bir ürün ücretsiz ulaştırılacak.

Projeler sayfasına dön