Nedir?

Çocuklar katılımcı yaklaşım ve hikayeleştirmeyle yaşadıkları olayların dışavurumunu daha rahat yapıyorlar.

 

Toyi, oyunun iyileştirici gücünü kullanarak çocuklara problem çözme, duygularını ifade etme gibi temel bilgi ve becerileri kazandırmak; hayal gücü ve yaratıcılıkları gelişmiş, üretken ve özgüvenli bireyler olmalarını sağlamak için oyuncak kitleri tasarlıyor.

Çocukların birbirleriyle olan etkileşimini arttırmanın yollarını arayan ekip içeriklerini geliştirip atölyeler düzenlemeyi planlıyor. Düşük maliyetli, nitelikli ve kolaylaştırıcı malzeme ve/veya hazır kurgulanmış atölyeler aracılığıyla çocukların kendilerini ifade edebilme becerilerini arttırmayı ve kolaylıkla gerçekleştirebilecekleri bir üretim süreci ile yaratıcılıklarının farkına varmalarını sağlamayı ve geliştirmeyi hedefliyor.

Neden?

Hayal gücü ve yaratıcılık dünyaya değer katmış her bireyin birleştiği iki nokta, çocuklarda bu iki önemli değeri geliştirmenin en etkili yolu da oyun.

 

Toyi, çocukların oyun alışkanlıkları kurabilecekleri oyun ortamı ya da materyal tasarlıyor. Çocukların büyüme dönemlerinde keşfetme güdüsü, merak, hayal gücü gibi yetkinliklerinin geliştirilebilecek şekilde desteklenmesi gerektiğine inanıyor ve gelişim dönemindeki çocukların hayal güçlerine etki edebilecek her türlü çözümü önemsiyor.

Takip Et

Toyi takımı ile ilgili güncel gelişmeleri Facebook, Instagram, internet sitesi ve Twitter‘dan takip edebilirsin.

Projeler sayfasına dön