FARK ET
DUYURU

Sosyal İnovasyon Ekosistemi Haritası’na dahil olabilirsin.

Kurumun henüz haritada yer almıyorsa, formu doldurarak haritada yer almasını sağlayabilir, haritanın daha kullanıcı dostu hale getirilmesi için önerilerinizi bize iletebilirsin. Formu paylaşarak haritayı yerel ve uluslararası ağlarda yaygınlaştırabilir, duyurulmasında ve geliştirilmesinde aktif rol oynayabilirsin.

Keşfet

Mülteciler başta olmak üzere, çeşitli olumsuz şartlardan dolayı oyun/oyuncağa ulaşamayan çocuklara yaratıcı özgüven kazandırmayı ve oyunun iyileştirici gücünü kullanmayı hedefledi.

Tanımla, Fikir Üret

Başlangıçta örneklerin gösterilmesi ve parçaların tanıtılmasının ardından her bir çocuğun kendi yorumuyla oyuncak ürettiği gözlemine ulaştı. Parçalar ve içerik çocukların daha önce karşılaştıklarından farklı olduğu için bireysel inceleme ile başladıkları keşfetme sürecinden sonra birbirleriyle iletişim kurarak ilerledi. Ekip, edindikleri içgörülerle test aşamasını farklı kesimlerle devam ettirdi.

Prototiple, Test Et, Geliştir

Test sonunda kitin oyun sürecini nasıl yönlendirdiğini ve katılımcı yaklaşımın çocukların sahiplenmelerini nasıl etkilediğini gözlemledi. Atölyelerle desteklenen ve farklılaşan oyun kitleri geliştiriyor.

Ön Kuluçka Finali

Başlangıçta örneklerin gösterilmesi ve parçaların tanıtılmasının ardından her bir çocuğun kendi yorumuyla oyuncak ürettiği gözlemine ulaştı. Parçalar ve içerik çocukların daha önce karşılaştıklarından farklı olduğu için bireysel inceleme ile başladıkları keşfetme sürecinden sonra birbirleriyle iletişim kurarak ilerledi. Ekip, edindikleri içgörülerle test aşamasını farklı kesimlerle devam ettirdi.

Kuluçka Süreci

Toyi ekibi, kuluçka sürecinde yeni bir kurumsal kimlik geliştirdi. Üretim süreçlerini, 3 boyutlu baskıdan, kalıplama yöntemine çevirerek seri üretime geçebilir hâle getirdiler. 11 atölye düzenleyerek 250 çocuğa ulaşan Toyi, Unilever ile dezavantajlı bölgelerde sosyal etki yaratmak için beraber atölye çalışmaları uygulamak üzere bir kurumsal iş birliği geliştiriyor. Ekip, aynı zamanda Almanya’da gerçekleşen oyuncak fuarı Spielwarenmesse’ye katıldı.

Projeler sayfasına dön