Nedir?

İnsanlardaki “ben yapamam” düşüncesini değiştirmeyi ve yaratıcı özgüven aşılamayı planlıyoruz.

 

Ekip üyeleri endüstriyel tasarımcılardan oluşan Yapan İnsan, insanlarda panik anlarında ortaya çıkan çaresizlik durumunu, bazı basit araçlarla neler yapabileceklerini göstererek yaratıcı özgüvenlerini destekleyip, ihtiyaç hallerinde kendilerine ve bulundukları topluma yardımcı olabilmelerini sağlayan, acil durumlarda yanlarına alabilecekleri bir sırt çantası tasarlıyor.

3 çeşit yardım sağlayan 3 model çanta ve bunlarla bağlantılı workshoplar, seminerler ve eğitimler planlandı. Ürünler olası senaryolara göre tasarlandığı için verilecek eğitimler ve ürünler bu senaryolara göre gerçekleşecek.

Neden?

Bu sorun dünyanın her köşesinde ortaya çıkabilecek bir sorun.

 

Acil durumlarda ve afet sonrası dönemlerde insanlar neler yapması veya yapmaması gerektiğini ya da ihtiyaç içindeki insanlara nasıl yardım etmesi gerektiğini bilmediği için özgüven eksiliği yaşayıp, uygulayabilecekleri eylemler olsa bile,  hizmet ve destek beklediğini ifade ediyor.

Acil durum kitleri ve bu kitlerle bağlantılı eğitimler vererek yaratıcı özgüvenlerini destekleyip, kendilerine, yakınlarına ve insanlara faydalı olmalarını sağlamayı hedefliyor.

Projeler sayfasına dön