FARK ET
DUYURU

Sosyal İnovasyon Ekosistemi Haritası’na dahil olabilirsin.

Kurumun henüz haritada yer almıyorsa, formu doldurarak haritada yer almasını sağlayabilir, haritanın daha kullanıcı dostu hale getirilmesi için önerilerinizi bize iletebilirsin. Formu paylaşarak haritayı yerel ve uluslararası ağlarda yaygınlaştırabilir, duyurulmasında ve geliştirilmesinde aktif rol oynayabilirsin.

Keşfet

Bazı basit araçlarla insanlara neler yapabileceklerini göstererek yaratıcı özgüvenlerini destekleyip, panik anlarında ortaya çıkan çaresizlik durumunu gidermek ve ihtiyaç hallerinde kendilerine ve bulundukları topluma yardımcı olabilmelerini sağlama hedefiyle başvurdu.

Tanımla, Fikir Üret

İnsanların böyle bir çalışmada gönüllü olmayı isteyip istemeyecekleri test edildi. Çalışmalarda bulunmak isteyen ve eğitimlere katılmak isteyen gönüllü listesi oluşmaya başladı.Yaratıcı özgüveni desteklemek için çeşitli oyunlar oynatıldı. Oyunlar sonucunda yaratıcı malzeme kullanımı farkındalığında artış olduğunu gözlemlendi. Prototip sürecindeki ürün geliştikçe kullanılabilirliği test edildi ve içinden bazı malzemelerin çıkarılması/eklenmesi gerektiği gözlemlendi.

Prototiple, Test Et, Geliştir

Üç kısımdan oluşan çantanın detayları belirlendi ve prototip oluşturuldu. Projenin hedef kitlesine değer önerebilmesi için kısa vadede en önemli görev kitlerin belirli bir sayıda üretilip kullanıma sunulması, uzun vadede ise bu kitlerle bağlantılı ve düzenli olarak eğitimlerin verilmesi ve workshopların yapılması planlanıyor.

Projeler sayfasına dön