Liseli gençlerin birbirinden öğrenerek Dünya problemlerine çözüm bulmaya çalışmasını sağlamak için oluşturulan bir komünite ve platformdur.

Neden?

Covid-19 süreci ve sonrasında fiziksel konumları nedeniyle dezavantajlı olan insanlar çalışmalarında motivasyon kaybı yaşayarak kolektif ortamlarda bulunmakta zorluk çektiler. Z-Community, fiziksel konumdan bağımsız bir şekilde “dijital konum”unu kullanarak online bir komünite sayesinde bu sorunu ortadan kaldırıyor. Dünyanın dört bir tarafından gençler ile birlikte farklı komünitelere ihtiyaç duymadan içinde barındırığı 7 farklı alan altında “Co-Learning” ile birlikte çalışmalar yapıyor olması sayesinde farklı disiplenlerden networkler kazanmasına sebep oluyor. Kişiler kendini geliştirip akranlarıyla tartışmalara girebiliyor ve böylece Z-Community fiziksel konumun getirdiği eşitsizliklerin azaltılması konusunda fark yaratan bir adım atmış oluyor.

Nasıl?

 Z Community, lise seviyesinden başlayarak gelecekte ise dünyadaki tüm gençleri online bir ortamda buluşturup birbirlerinden öğrenmesini ve aldıkları eğitimleri de 21.YY’ın sorunlarına çözüm bulmakta kullanmalarını sağlayan bir habitat yaratıyor. Komünite alt gruplarıyla birlikte yazılımdan sanata 15’e varan birbirinden farklı disiplinlere ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda her geçen gün katılımcıların katkılarıyla farklı alanlarda çalışmalar yaratmaya devam ediyor. Bu süreçte katılımcılar konumlarından bağımsız bir şekilde dünyanın her yerinden farklı alanlarda insanlar ile tanışıp geliştirdiklerii projeler için her alandan beslenen çalışmalar gerçekleştiriyor.

Projeler sayfasına dön