Kadın öğrencilerin kariyer yolculuklarının başında enerji ve sürdürülebilirlik

başta olmak üzere  yeni bir bakış açısı kazanmalarını ve  yetkinlik geliştirmelerini nasıl sağlarız?

Enerjisa Üretim’in ana partnerliğinde, imeceLAB’in yürütücülüğünde, BÜYEM ve Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi, EDU akademik desteğiyle kadın öğrencilerimize yönelik yetenek geliştirmeyi amaçlayan yetkinlik odaklı Enerjisa Üretim eğitim programını hayata geçiyoruz. Gençler, program boyunca bir yandan enerji piyasaları, kişisel gelişim ve sürdürülebilirlik konularında öğrenimler kazanırken bir yandan da kendilerini gelecekteki çalışma ortamlarına hazırlayacak yaklaşımları keşfediyor.

Neden?

Gençlerimizin  alanlarında uzman isimlerden farklı disiplinlerde eğitimler alarak yetkinliklerini geliştirmelerine yönelik ihtiyacı gözlemliyoruz.. Gençlerin burada edinecekleri bakış açıları ve bilgi birikimler ile özel sektördeki çeşitli iş deneyimlerine başlarken profesyonel bir seviyede ilerleme imkanı yakalayacaklarına inanıyoruz.

Nedir?

500 kadın öğrenci, kişisel gelişimden kariyer planlamasına, sürdürülebilirlikten enerji teknolojilerine üretimine bir dizi konuda eğitim ve deney alanlarıyla desteklenen bir “birlikte öğrenme” deneyiminin içerisinde yer alacak. Program kapsamında aşağıdaki başlıklar etrafında sunumlar, sohbetler ve atölyeler düzenlenecek.

Kimler başvuru yapabilir?

Türkiye’nin her yerinden;

meslek yüksek okulları son sınıf,

– üniversite 3. sınıf ve son sınıflardaki kadın öğrenciler başvurabilir.

Eğitim ve etkinlikler ne zaman?

Program kapsamında, 9 – 31 Mayıs tarihleri arasında hafta içi akşam ve/veya hafta sonları öğrencinin aktif katılımını gerektiren;

  • çevrimiçi eğitim ve atölye çalışmaları,
  • katılımcıların erişimine açık eğitim video paylaşımı,
  • çevrimiçi/çevrimdışı sohbetler gerçekleştirilecektir. 

 

Eğitim programını tamamlayan katılımcılar ile 15 Haziran’a kadar Enerjisa Üretim  İnsan ve Kültür Ekibiyle birebir mülakat deneyimi gerçekleştirilecektir. 

Son başvuru tarihi 3 Mayıs 2022.