Enerjisa Üretim’in ana partnerliğinde, imeceLAB’in yürütücülüğünde Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ve Sabancı Üniversitesi akademik desteğiyle kadın öğrencilere yönelik “Womentum” eğitim programı hayata geçiriliyor.

Neden?

Kadın öğrencilere “Kariyerine güçlü bir adımla başlamak ister misin?” sorusunu yönelterek başladığımız bu yeni program, onların farklı alanlarda nitelikli eğitimin bir parçası olmalarını ve istihdam süreçlerine katılımlarını kolaylaştırmayı hedefliyor.

Nedir?

8 hafta sürecek program, kadın öğrencilere bir “birlikte öğrenme” alanı sunuyor. Program kişisel gelişim, sürdürülebilirlik, kariyer süreci, enerji sektörüne giriş, finans ve dijital dünya üzerine düzenlenen eğitimler ve ilham konuşmalarından oluşuyor. Programı aktif bir şekilde tamamlayan öğrenciler, katılım belgesi almaya hak kazanacak.

Kimler başvuru yapabilir?

Türkiye’nin her yerinden;

– meslek yüksek okulları son sınıf,

– üniversite 3. sınıf ve 4. sınıflardaki kadın öğrenciler başvurabilir.

Eğitim ve etkinlikler ne zaman?

Program kapsamında, 1 Nisan – 29 Mayıs  arasında haftanın 2 veya 3 günü 18.30 – 20.00 saatleri arasında öğrencinin aktif katılımını gerektiren;

  • çevrimiçi eğitim ve atölye çalışmaları,
  • katılımcıların erişimine açık eğitim video paylaşımı,
  • çevrimiçi ilham verecek sohbetler gerçekleştirilecektir.

Eğitim programını tamamlayan katılımcılar ile Enerjisa Üretim  İnsan ve Kültür Ekibiyle birebir mülakat deneyimi gerçekleştirilecektir. 

Son başvuru tarihi 27 Mart 2023